طراحي سايت، سئو و بهينه سازي طراحي سايت، سئو و بهينه سازي .

طراحي سايت، سئو و بهينه سازي

براي جلوگيري از مختل شدن فضاي كسب‌وكار، خدمت‌رساني‌ها الكترونيكي انجام شود

رئيس فراكسيون پاسخگوي مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر اينكه در كنار تمهيدات انديشيده شده، نبايد فضاي كسب و كار كشور دچار اختلال شود، گفت: مي توان با فراهم شدن زيرساخت‌ها كارها را از منزل مديريت كرد و وظايف و خدمات در بستر الكترونيكي انجام شود.

علي بختيار در گفت‌وگو با ايسنا، درباره راهكارهاي جلوگيري از گسترش ويروس كرونا و  متضرر شدن توليدكنندگان و فروشندگان، بيان كرد: يكي از دستور العمل هاي پيشگيرانه براي مقابله با كرونا، پرهيز از تمجع و تردد در اماكن پر ازدحام است. تمهيدات خوبي نيز انديشيده شده است. مدارس و دانشگاه ها و جلسات براي پيشگيري لغو شده است و بايد اين روند ادامه داشته باشد.

وي در ادامه اظهار كرد: در كنار اين تمهيدات نبايد فضاي كسب و كار كشور دچار اختلال شود. براي دانش آموزان و دانشجويان بايد امكان تحصيل از راه دور با استفاده از فناوري هاي نوين فراهم شود.

نماينده مردم گلپايگان و خوانسار در مجلس تصريح كرد: براي ادارات نيز با استفاده از سيستم هاي نوين مي توان كار را جلو برد.  استفاده از اپليكيشن ها و كسب و كارهاي اينترنتي راهكارهايي است كه در شرايط كنوني مي تواند موثر باشد. خيلي از بخش ها  مي توانند با استفاده از اپليكيشن هاي نوين وارد عرصه خدمت رساني شوند.

اين عضو كميسيون انرژي مجلس در ادامه تاكيد كرد: دولت و وزارت ارتباطات آمادگي لازم را به لحاظ پهناي باند و اپليكيشن هاي روز دارد تا خدمات به صورت الكترونيك به مردم ارائه شود. وزير ارتباطات نيز اعلام آمادگي كردند تا اين امر انجام شود. جلسات نيز مي‌تواند به صورت غير حضوري برگزار شود. نبايد كارها مختل شود بلكه مي توان با استفاده از امكانات و تكنولوژي روز خدمت رساني ادامه يابد.

بختيار در پايان تصريح كرد: مي توان با فراهم شدن زيرساخت ها كارها را از منزل مديريت كرد و وظايف و خدمات در بستر الكترونيكي انجام شود.

منبع: ايسنا


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۹:۵۳ توسط:معصومه قرباني موضوع:

ارايه ۱۰۰ گيگ اينترنت ثابت رايگان تا پايان سال

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات براي جلوگيري از شيوع كرونا در كشور، از ارائه ۱۰۰ گيگابايت اينترنت ثابت تا پايان سال خبر داد.

به گزارش ايسنا، اين روزها به دليل جلوگيري از شيوع ويروس كرونا، اغلب افراد در خانه مانده‌اند و از ابزارهاي فناوري اطلاعات استفاده مي‌كنند. امكانات آموزش از راه دور براي مدارس و دانشگاه‌ها فراهم شده، برخي از شركت‌ها امكان دوركاري را براي كارمندان خود فراهم كرده‌اند و البته بسياري از افراد براي گذراندن اين اوقات، به تماشاي فيلم‌ها و سريال‌ها روي آورده‌اند.

اما حضور افراد در منازل و افزايش ۴۰ درصدي استفاده مصرف ديتاي كشور، موجب كاهش كيفيت شده بود كه اعلام شد اپراتورها به‌دليل افزايش استفاده تعداد كاربران براي ارائه سرويس هم در لايه‌ي شبكه هم در لايه‌ي فركانس آماده نبودند و به همين دليل شركت ارتباطات زيرساخت ظرفيت شبكه‌ ارتباطي اپراتورها را افزايش داد.

در اين راستا محمدجواد آذري جهرمي - وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات - در صفحه شخصي اش در توييتر نوشت: عرضه اينترنت رايگان درخواستي است كه بسياري از شما از وزارت ارتباطات داشته‌ايد. امروز از ارائه‌كنندگان خدمات اينترنت ثابت درخواست كرديم از فردا تا پايان سال جاري، براي همه كاربران خود به صورت رايگان يك بسته ۱۰۰ گيگابايتي فعال كنند.

پيش از اين نيز زماني كه اعلام شد مراكز آموزشي تعطيل هستند،‌ وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از صحبت با مديران تلويزيون‌هاي اينترنتي خبر داد براي اينكه پخش مخصوص به كودكان و در برخي از آنها تمامي فيلم‌ها و سريال‌ها رايگان شود و البته با تمديد اين تعطيلي او اظهار كرد: تلويزيون‌هاي اينترنتي، ارائه خدمات رايگان خود را تا پايان سال ادامه خواهند داد. ‌ترافيك مصرفي اين تلوزيون‌ها نيم‌بها محاسبه خواهد شد.

وي درباره فراهم بودن امكان آموزش از راه دور نيز گفته بود كه با توجه به احتمال تعطيلي مدارس و دانشگاه‌ها تا پايان سال، براي همكاري با وزارت علوم و آموزش و پرورش، امكانات ويژه‌اي جهت آموزش مجازي و از راه دور فراهم كرديم تا ميليون‌ها دانش‌آموز و دانشجو ضمن حفظ سلامت خود، از تحصيل علم هم جا نمانند.

منبع: ايسنا


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۹:۲۴ توسط:معصومه قرباني موضوع: