طراحي سايت، سئو و بهينه سازي طراحي سايت، سئو و بهينه سازي .

طراحي سايت، سئو و بهينه سازي

ثبت دامنه و پيدا كردن هاست مناسب

آموزشهاي مختلفي در سراسر اينترنت وجود دارد تا ثبت دامنه و پيدا كردن هاست مناسب را به شما آموزش دهد در نتيجه امروزه ساخت يك سايت مناسب كار دشواري نيست. و افراد تازه كار به راحتي مي توانند با كمي سرچ و جستجو در اينترنت منابعي را پيدا كنند تا بتوانند از آنها براي يادگيري ساخت سايت و ثبت دامنه و پيدا كردن هاست مناسب كمك بگيرد. اما ممكن است افرادي كه به تازگي وارد دنياي سايت و طراحي سايت شده اند اين يك كار دشوار باشد و نتوانند به راحتي هاست مناسب براي سايت خود پيدا كنند. همچنين ثبت دامنه از مواردي است كه شايد براي افراد تازه كار خيلي آسان نباشد ما در اين مقاله به شما عزيزان كمك مي كنيم تا بتوانيد يك هاست ميزباني وب مناسب براي سايت خود پيدا كنيد و دامنه خود را به راحتي ثبت كنيد.

اينفوگرافيك زير به شما كمك مي كند تا با مفاهيم اوليه ميزباني وب و دامنه آشنا شويد. همچينين ويژگي هاي يك شركت هاستينگ خوب را به شما ارائه مي كند تا آگانه تصميم بگيريد.

 

دامنه، هويت شما در دنياي وب

 

احتمالاً كلماتي چون «دامنه»، «دامين» و يا domain به گوشتان خورده است كه در واقع نامي يكتا و بيانگر هويت و نشاني دسترسي به يك وب سايت است. پس از آن كه يك نام منحصر به فرد براي سايت خود انتخاب كرديد بايد از ميان پسوندهاي جهاني (TLD) يكي را برگزينيد و در صورت آزاد بودن آن، اقدام به ثبت دامنه خود كنيد. از متداول‌ترين پسوندهاي دامنه مي‌توان به com، ir، net، org، info اشاره كرد. در اين ميان ابزارهايي مثل سامانه پيشنهاد دهنده نام دامنه هستند كه در انتخاب نام به شما كمك مي‌كنند؛ همچنين براي بررسي وضعيت آزاد بودن و يا مالك يك دامنه مي‌توانيد Whois بگيريد.  اگر از قبل هم صاحب وب سايت بوده ايد مي توانيد ببينيد حال سايتتان چطور است؟

ميزبان هميشه همراه

 

وب هاستينگ (Web Hosting) يا ميزباني وب در واقع اجاره فضا بر روي شبكه اينترنت، جهت نگهداري فايل‌ها و داده‌هاي سايت است. براي اينكه بازديدكنندگان امكان دسترسي به  وب سايت را داشته باشند نياز به قرارگيري اين فايلها بر روي رايانه‌اي كه در شبكه اينترنت به عنوان يك ميزبان (Host) شناخته شده است، مي‌باشد. آن رايانه را سرويس دهنده يا Server مي‌نامند. هر رايانه مي‌تواند يك سرور باشد، اما با توجه به بالا بودن هزينه‌هاي قطعات سخت افزاري نيرومند، نيروي پشتيباني و … راه اندازي يك ميزبان‌وب به صرفه نيست لذا شركتهايي اين مسئوليت را پذيرفته و با فراهم آوردن لوازم كار در سطح وسيع بخشي از فضاي ديسك سخت سرورهاي خود را به صورت اجاره‌اي در اختيار متقاضيان قرار مي‌دهند.

منبع: https://design.hostiran.net//


برچسب: هاست،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۴۵:۳۵ توسط:معصومه قرباني موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :